16 września 2019 20:30 | Aktualności

O bezpieczeństwie...

12 września 2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania czterolatki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniał także numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować,  jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Pan policjant przypominał o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre dzieci zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Panowie wyjaśnili jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Uzyskana wiedza na pewno naszym czterolatkom się przyda.