05 października 2019 19:43 | Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie odbywało się  pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Głównym celem było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny,  niecodzienny sposób. Była okazją do nadrobienia  "tabliczkowych zaległości". Dorośli mieli możliliwość wykazania się wiedzą wykonując trudne przykłady mnożenia. W ramach akcji uczniowie pracowali w specjalnych Komisjach i Patrolach Egzaminacyjnych. Na terenie szkoły i gminy działały trzy Komisje Egzaminacyjne i Dwa Patrole Egzaminacyjne. Komisje i Patrole zaopatrzone w losy przepytywały kolegów i dorosłych. Egzaminatorzy odwiedzili  m.in. Urząd Gminy, Gminny Dom Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Bank Spółdzielczy i miejscowe sklepy. Wszytkie działania odbywały sie pod nadzorem koordynatorów. W klasach został przeprowadzony egzamin pisemny, który wyłonił Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Klasowi Eksperci zmierzyli się ze sobą w II etapie. Po sprawdzeniu poszczególnych prac wyłoniono dwóch Szkolnych Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorami akcji byli:

p. Iwona Mazgajska, p. Barbara Galińska, p. Aneta Zdonek, p. Ewa Piotrowska.