07 października 2019 13:56 | Aktualności

Szlakiem Hubala- Inowłódz, Poświętne

4 października 2019 r. uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą panem Leszkiem Jarosińskim i panem Piotrem Mikinką – Wicedyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelechlinku udali się na wycieczkę dydaktyczną „Szlakiem Hubala”.

Zwiedziliśmy kościół św. Idziego w Inowłodzu, jedną z najstarszych budowli romańskich w Polsce, zamek w Inowłodzu oraz synagogę żydowską. Z ciekawą historią Inowłodza i okolic zapoznał na miejscowy przewodnik. Z Inowłodza udaliśmy się pod obelisk majora Hubala w miejscowości Anielin, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicz i w krótkiej  modlitwie oddaliśmy cześć poległemu w obronie ojczyzny majorowi Hubalowi Dobrzańskiemu. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej, gdzie pod przewodnictwem miejscowego proboszcza poznaliśmy ciekawą historię miejscowego sanktuarium.