05 listopada 2019 18:06 | Aktualności

Święta tuż, tuż...

5 listopada uczniowie klasy IIIa, IIIb oraz IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek „Szkło-Dekor” w Piotrkowie Tryb. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. W czasie zwiedzania fabryki nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali proces  wydmuchiwania, posrebrzania i suszenia ozdób choinkowych. Na samym końcu udali się do najciekawszej sali – "dekoratorni", w której powstają prawdziwe dzieła sztuki – bombki ręcznie malowane.  Dzięki  wycieczce dzieci przekonały się że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces. Największą radość sprawiły dzieciom warsztaty, czyli samodzielne dekorowanie bombki. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombki, które samodzielnie ozdobiło. Wycieczkę zakończyliśmy w sklepie firmowym, w którym każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń.

Fabryka bombek