25 marca 2019 15:02 | Aktualności

Kibicujemy drużynie narodowej

21 marca 2019 r. grupa 36 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się po raz kolejny na Stadion Miejski Widzewa-Łódź. Tym razem kibicowaliśmy naszej młodzieżowej Reprezentacji Polski do lat 20. Rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Japonii. Zawodnicy rozgrywali towarzyskie spotkanie w ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata FIFA U-20, które zostaną rozegrane w naszym kraju na przełomie maja i czerwca 2019 r.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spisali się na medal. Jak przystało na prawdziwych kibiców zadbali o to, by praktycznie na każdej szyi zawisł biało-czerwony szalik z napisem „POLSKA”.

Ubrani w barwy narodowe udaliśmy się na stadion. Rozczarowała nas niewielka niestety frekwencja kibiców. Piłkarze zadbali jednak o to, byśmy szybko o tym fakcie zapomnieli. Bramki bowiem padały jedna za drugą. Oczywiście była to zasługa naszych reprezentantów. Na listę strzelców zapisali się kolejno: Serafin Szota 28`, Tomasz Makowski 68`, Jakub Bednarczyk 72` oraz Adrian Łyszczarz 86`. Bramce Miłosza Mleczki skutecznie zagroził tylko Japończyk Koki Saito w 35 minucie spotkania. Nasi uczniowie, którzy w większości sami również grają w piłkę nożną, z podziwem przyglądali się poczynaniom piłkarzy. Cztery bramki zawodników selekcjonera Jacka Magiery oraz jedna bramka reprezentanta Japonii były bowiem naprawdę wyjątkowej urody.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 w regulaminowym czasie gry. Po zakończonym spotkaniu zorganizowano konkurs rzutów karnych (5:4 dla Biało-Czerwonych).

Późnym wieczorem, zmęczeni lecz pokrzepieni zwycięstwem, wróciliśmy do Żelechlinka.