Ślubujemy…
18 października 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żelechlinku odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych.
Każde dziecko, rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawców.
Dyrektor Szkoły pan Piotr Mikinka serdecznie powitał pierwszaków, ich rodziców oraz wszystkich zaproszonych gości. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach widowiskowo wystąpili w swoim programie artystycznym. Przekonali zebranych, że wiedzą, kim są, w jakim kraju mieszkają, znają barwy narodowe, wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole, zaprezentowali również, jak być dobrymi uczniami. Pięknie zaśpiewane przez bohaterów ceremonii piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich naszych pierwszaków. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Wójt Gminy Żelechlinek pan Bogdan Kaczmarek pogratulował pierwszoklasistom oraz wręczył im upominki. Nauczycielom i pracownikom oświaty złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podziękował za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie w pracę z dziećmi. Na zakończenie tej radosnej uroczystości rodzice wręczyli uczniom prezenty i zaprosili na słodki poczęstunek.
Dumni pierwszoklasiści z pamiątkowymi dyplomami odbierali życzenia płynące z każdej strony.
Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w uroczystości oraz tym, którzy przyczynili się do jej organizacji.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
* Przy realizacji przedsięwzięcia wykorzystano sprzęt audiowizualny zakupiony w ramach programu „Laboratorium przyszłości”.